Dzieje sięPolkowice

Amatorskie zawody. Memoriał im. Stanisława Sitarka1 min na czytanie

0

Niebawem II Memoriał im. Stanisława Sitarka – amatorskie zawody w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu.

To druga edycja tych zawodów. Osoba pana Stanisława Sitarka, to wzór do naśladowania. Przez wiele lat był niezwykle sumiennym i uczciwym pracownikiem „Górnika” Polkowice. Kochał ludzi, bezinteresownie im pomagał i zawsze miał swoje zdanie.

Pierwszy, poświęcony jego osobie memoriał, odbył się w ubiegłym roku. Zwycięzcami zostali Kinga Rusinko i Marcin Kozłowski.

W zawodach uczestniczą amatorzy, którzy próbują swoich sił w wyciskaniu sztangi leżąc i . martwym ciągu.Tegoroczny Memoriał rozegrany będzie w trzech kategoriach: open kobiet i mężczyzn oraz junior 14-18 lat.

Martwy ciąg – to ćwiczenie wielostawowe. Polega na wyciągnięciu sztangi z ziemi do pełnego wyprostu tułowia i nóg.

Wyciskanie sztangi polega na podniesieniu ciężaru leżąc z pozycji klatki piersiowej i wypchnięciu sztangi jednym ciągiem w górę, do momentu wyprostu rąk w łokciach.

Mateusz Felkel (Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne): – Chodzi głównie o to, żeby osoby związane amatorsko ze sportami siłowymi spróbowały swoich możliwości podczas oficjalnych zawodów. Chcemy w ten sposób zachęcić zawodników – amatorów do współzawodnictwa – dodaje.

II Memoriał im. Stanisława Sitarka odbędzie się 8 października o godz. 10 w hali lodowiskowej przy basenach zewnętrznych w Polkowicach. Zapisy przyjmowane są do dnia zawodów drogą mailową: m.mojsa@ppk.polkowice.pl lub bezpośrednio w siłowni OSiR przy ul. 3 Maja.

Gościem specjalnym zawodów będzie Andrzej Kocyła, olimpijczyk, mistrz Europy służb mundurowych w wyciskaniu leżąc.

Organizatorami zawodów jest Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne.

RED/ Ryszard Flisiewicz

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się