Dzieje sięRegion

Dentobus w Gaworzycach. Darmowa profilaktyka dla dzieci1 min na czytanie

0

Do szkoły i przedszkola w Gaworzycach już niedługo zawita Dentobus z załogą wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy stomatologów. Urząd gminy Gaworzyce gorąco zachęca rodziców zgłaszania swoich pociech do udziału w programie.

Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są bezpłatne, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ. Jak zgłosić dziecko? Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk oświadczenia i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły.

Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka.

Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).

Opr. RED
Źródło: gmina Gaworzyce

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się