Dzieje sięFotoPolkowice

Dwie osoby ranne. Do czołówki przyczyniła się śliska droga i śnieg1 min na czytanie

0

Dwie jadące z naprzeciwka osobówki zderzyły się na trasie Grębocice-Wilczyn. Do czołówki doszło wczoraj (06.03.) około godziny 22.30

– Główną przyczyną zdarzenia były najprawdopodobniej warunki atmosferyczne, czyli śliska nawierzchnia i utrudniona widoczność. W każdym samochodzie były po dwie osoby. Obrażenia odniosły kobiety poruszające się passatem. Na miejscu szybko zajął się nimi zespół medyczny – informuje oficer prasowy Rafał Szorc z polkowickiej straży pożarnej.

Ustalenia policji wskazują na błąd po stronie prowadzącej volkswagena passata kobiety, która zmieniła pas ruchu na lewy i tym samym doprowadziła do zderzenia z hondą accord jadącą z naprzeciwka. Obie poszkodowane trafiły do szpitala. Jedna z nich miała podejrzenie urazu wewnętrznego.

– Volkswagenem kierowała 45-letnia kobieta jadąca z Wilczyna – podaje mł. asp. Bartosz Łopatka. – Uderzyła w prawidłowo jadącą hondę accord, którą prowadziła 23-latka, a pasażerem był 39-letni mężczyzna. Im nic się nie stało, ale 45-letnią sprawczynię kolizji i jej 48-letnią pasażerkę karetka przewiozła na SOR w Głogowie. Pierwsza kobieta niedługo później opuściła oddział, ale u pasażerki podejrzewano uraz wewnętrzny. Na szczęście urazu nie stwierdzono, więc zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja – wyjaśnia.

W tak utrudnionych warunkach łatwo stracić kontrolę nad pojazdem. Policjanci przypominają, by jechać przede wszystkim bezpiecznie i uwzględnić gorszą przyczepność na śliskiej nawierzchni.

RED
Fot. PSP Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się