Dzieje sięPolkowice

Dwóch młodych mężczyzn okradło piwnicę1 min na czytanie

0

Do polkowickiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do dwóch pomieszczeń piwnicznych, skąd zostały skradzione kolejno łyżworolki i rower górski o łącznej wartości ponad 2 tys. zł.

– W wyniku pracy operacyjnej policjanci wydziału kryminalnego KPP w Polkowicach już po dwóch dniach ustalili a następnie zatrzymali dwóch sprawców odpowiedzialnych za ten czyn. Zatrzymanymi okazało się dwóch mieszkańców powiatu polkowickiego w wieku 19 i 20 lat. Sprawcom udowodniono opisany czyn i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem przy działaniu wspólnie i w porozumieniu – mówi Bartosz Łopatka z KPP Polkowice.

– Oprócz schwytania podejrzanych za włamania osób i przedstawienia im zarzutów kradzieży z włamaniem, za który grozi aż 10 lat więzienia, polkowiccy policjanci pracowali nad odzyskaniem wartościowego roweru. Praca kryminalnych pozwoliła na dotarcie do osoby, której wspomniani sprawcy owy jednoślad zdążyli już sprzedać. Osobą, która nabyła rower pochodzący z opisanego przestępstwa okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego – dodaje. Mienie zostało odzyskane, a mężczyźnie ogłoszono już zarzut paserstwa, który to czyn zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.
RED

 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się