Dzieje sięMateriał informacyjny

Łańcuch sukcesu. Ze spawalni do montażu. Brose Sitech Głogów idzie naprzód!6 min na czytanie

0

Rozbudowa hali produkcyjnej, wybudowanie lakierni i usytuowanie nowej linii produkcyjnej – to wszystko sprawia, że Brose Sitech w Głogowie stał się niezależnym oraz nowoczesnym oddziałem firmy. Zwiększył swoje znaczenie na rynku, stwarzając dla pracowników dodatkowe możliwości rozwoju zawodowego. Po 3 latach inwestycji przyszedł czas na podsumowanie.

W poniedziałek (5.12) przy ulicy Północnej panował większy ruch niż zazwyczaj. Do Brose Sitech w Głogowie przyjechał Zarząd oraz delegacja z Polkowic. Powód? Czas na wspólne świętowanie. Głogowski oddział zakończył bowiem kilkuletnią rozbudowę. Podziękowania nie odbyły się w salach konferencyjnych, lecz tam gdzie znajduje się serce firmy – w hali produkcyjnej. Spotkanie było przede wszystkim ukłonem dla pracowników, okazją do wyrażenia wdzięczności za ich trud i podsumowaniem tego, co dzięki wspólnej pracy firma zyskała w ostatnich latach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie BROSE-SITECH_542.jpg

 

– Nastąpiła rozbudowa hali o prawie 7 tys. metrów kwadratowych i zamontowano 40 nowych maszyn – wymieniał Thomas Spangler, Prezes Zarządu Brose Sitech Group. – Pozwoli nam to w przyszłości zmienić tryb pracy z jednozmianowej na trzyzmianową. W tym też celu zbudowaliśmy zupełnie nową lakiernię – tłumaczył. Wytwarzane tutaj produkty będą miały swoje zastosowanie w autach takich marek jak: Volkswagen, Audi oraz Skoda.

– Wiele się zmieniło, od kiedy byłem w Głogowie na otwarciu zakładu w 2013 roku – mówił Tomasz Lewandowski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Brose Sitech Group. – W ostatnich 3 latach zainwestowaliśmy 41 mln euro, czyli ponad 190 mln złotych w rozbudowę tego oddziału, a w planach mamy dodatkowe inwestycje na kwotę około 30 mln złotych. Aktualnie produkujemy 1,7 mln komponentów w Głogowie – wymieniał. Rozbudowa oddziału pozwoliła na nowe zlecenia, a to z kolei na zwiększenie zatrudnienia. Przed pandemią było 140 osób w głogowskim oddziale, a obecnie zatrudniamy tutaj 194 osoby. – Rozwój zakładu to też rozwój naszych pracowników. Powstały tutaj bowiem nowe stanowiska dla mechatroników czy związane z obszarem lakierni, a także logistyków i specjalistów od jakości – dodawał.

Precyzja, dyscyplina i czas

Hala, w której odbyło się spotkanie, jest wysoce zautomatyzowana. Na jej powierzchni znajduje się 68 robotów spawalniczych, które wykonują poszczególne produkty. Wszystko jest połączone systemem P&F (Power & Free), od spawalni do montażu. Proces produkcyjny pozwala na produkcję siedzisk w takcie 22 sekund. Trzeba być konkurencyjnym w tych czasach, dlatego też cały czas szukamy wspólnie z naszą załogą optymalizacji – przyznaje Jarosław Gaworczak, Dyrektor Zakładu Brose Sitech Głogów. Jeśli ktoś twierdzi, że ma idealny proces produkcji jest w błędzie – zawsze jest możliwość optymalizacji – dodaje. Zespół pracowników stanowią przeważnie młode osoby, dla których jest to pierwsza w życiu praca. Firma daje im możliwość rozwoju w zawodzie i awansu. – Cieszymy się również z naszych pracowników z większym stażem pracy, bowiem mają doświadczenie i dyscyplinują młodszych.

Brose Sitech Głogów od lat inwestuje również w młodzież. W Zespole Szkół Politechnicznych został otworzony kierunek robotyka, aby uczniowie mogli zdobywać potrzebną do pracy wiedzę. Do placówki trafiły 3 roboty z Brose Sitech, aby młodzież zdobywała umiejętności w zakresie robotyki.

Każdy pracownik tworzy sukces

– Rozpoczynając projekt “nowa fabryka” w 2010 roku, mieliśmy marzenia, żeby stworzyć drugi zakład produkcyjny w Polsce – mówił podczas spotkania Jarosław Gaworczak – Nie wiedzieliśmy, gdzie i jak będzie wyglądać. Dziś marzenia się spełniły. Jesteśmy w jednej z najnowocześniejszych fabryk w regionie – podkreślał.

Thomas Spangler podsumował to w krótkim zdaniu, które podkreślało znaczenie każdej osoby, która swoją pracą doprowadziła do spełnienia marzeń o nowoczesnej fabryce: – Bez Was nie byłoby to po prostu możliwe – dziękował. Na pracowników czekał poczęstunek i tort. W trakcie spotkania cały czas pracowały maszyny, ich szum rozchodził się po hali. Ten dźwięk oznacza jedno, że wszystko funkcjonuje jak należy. Firma idzie do przodu!

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się