Dzieje sięSport

Mastersi są dumą Polkowic2 min na czytanie

0

Obecnie w klubie polkowickich Mastersów regularnie trenuje około trzydziestu osób. Z tego karty Polskiego Związku Pływackiego, a co za tym idzie prawo do reprezentowania Polkowic na pływalniach w całej Polsce, ma około dwudziestu zawodników.

– Nie byłoby naszych sukcesów bez atmosfery wspólnoty i bez wsparcia finansowego gminy – uważają zawodnicy Klubu Sportowego Masters. Z naszymi utytułowanymi pływakami spotkał się burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Aby zostać polkowickim Mastersem wystarczy mieć ukończony 21. rok życia i dużo młodzieńczej energii. Górnej granicy wieku nie ma, dlatego Mastersów z powodzeniem reprezentują także zawodnicy i zawodniczki 70+.

– To właśnie ci zawodnicy przywożą dla naszych barw i dla naszego miasta najwięcej sukcesów, medali i pucharów – informuje Beata Kowarzyk, prezes Klubu Sportowego Masters Polkowice. – Wśród tych najważniejszych sukcesów są znakomite miejsca na mistrzostwach Polski, ale my każde zawody traktujemy tak samo poważnie – zapewnia prezeska polkowickich Mastersów.

O te sukcesy oraz frekwencję klubową byłoby zdecydowanie trudniej, gdyby nie dwa elementy, którymi może pochwalić się klub: rodzinna atmosfera oraz wsparcie finansowe z polkowickiego magistratu.

– Gmina nam bardzo pomaga. Choćby ostatnio wsparła nas w wyjeździe na zawody do Poznania, a transport to zawsze duże koszty. Mamy też stroje sportowe ufundowane przez gminę. Ogólnie trzymamy się razem także poza pływalnią. U nas jeden drugiemu pomaga, jeśli ktoś jest w potrzebie. Mamy takie prawdziwe poczucie wspólnoty. Jak w rodzinie – mówi prezes klubu, Beata Kowarzyk.

O tym, jak ważne jest takie działanie, które nie tylko rozwija silę mięśni i charakterów, ale także buduje mocną wspólnotę ludzi wielu pokoleń, mówił podczas spotkania z zawodnikami Mastersa włodarz Polkowic.

– Promocja gminy Polkowice jest bardzo ważna. Cieszę się, że odbywa się ona także za pośrednictwem wspaniałych sukcesów pływackich zawodników Klubu Sportowego Masters, pływaków, którzy we wspaniałym stylu reprezentują nasza gminę na arenach sportowych w całej Polsce. Jestem dumny z tego, że swoje sukcesy osiągają w rywalizacji fair play. Że nie tylko wspierają się jak jedna, wielka rodzina, ale także obdarzani są koleżeństwem i szacunkiem swoich rywali – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Klub Sportowy Masters Polkowice jest organizacją pozarządową. Celem statutowym klubu jest m.in. nauka oraz doskonalenie pływania, a także propagowanie innych form aktywnej rekreacji.

REL

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się