Dzieje sięRegion

Nowy wodociąg na osiedlu Huta jeszcze w tym roku1 min na czytanie

0

Umowa już podpisana. W tym roku ma ruszyć przebudowa instalacji wodociągowej na osiedlu Huta w Przemkowie, a mieszkańcy w końcu zapomną o ciągle powtarzających się awariach. Czasami bez wody zostawało 1800 osób.

Inwestycja obejmie demontaż starego rurociągu azbestowo-cementowego oraz wykonanie sieci wodociągowej z materiałów obecnie stosowanych zgodnych z obowiązującymi normami o długości ponad 1400 m, podłączenie 20 szt. przyłączy do sieci wodociągowej.

-To kolejny powód do radości i ogromny sukces Przemkowa. Realizacja przedmiotowego zadania z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu życia w gminie i zapewni bezpieczeństwo działania systemu zaopatrzenia w wodę. Dzięki pozyskanym z Programu Polski Ład środkom, wkład własny gminy jest minimalny i wynosi tylko 2 % wartości inwestycji! – podsumowuje Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 157 126,76 zł. Na jego realizację Gmina Przemków otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 133 984,22 zł. Koniec inwestycji planowany jest w III kwartale roku.

RED

źródło: UG Przemków

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się