Dzieje sięKGHM

Pączki, które pomagają – szlachetna akcja pracowników KGHM2 min na czytanie

0

Kolejki jak przed najlepszymi cukierniami- od rana pracownicy KGHM kupują pączki, aby pomóc chorym dzieciom. To coroczna, wielka akcja charytatywna miedziowej spółki „Pączek ze szlachetnym nadzieniem”.

W tym roku do grona wolontariuszy dołączyli członkowie zarządu KGHM, a hasło wydarzenia to „Wrzuć co najmniej piątaka dla miedziowego dzieciaka” Pieniądze ze sprzedaży pączków w oddziałach KGHM trafią na leczenie i rehabilitację trojga dzieci pracowników Polskiej Miedzi:

– córki pracownika Zakładów Górniczych Rudna – 4-letniej Oli, która potrzebuje wielospecjalistycznej opieki terapeutycznej i rehabilitacji,

– córki pracownika Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice – 22-letniej Kasi, wymagającej leków i rehabilitacji niezbędnej do utrzymania możliwości poruszania się,

– syna pracownika Huty Miedzi Głogów – 9-letniego Olka, potrzebującego intensywnej rehabilitacji w walce z utratą m.in. możliwości chodzenia.

Olek choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a/Beckera, Kasia nieoczekiwanie zachorowała na paraparezę spastyczną typu 11, która uszkadza ośrodkowy układ nerwowy ograniczając możliwości fizyczne. Natomiast Ola choruje na zastawkowe zwężenie pnia płucnego i zespół Williamsa – rzadki, sporadycznie występujący zespół, uwarunkowany brakiem materiału genetycznego w 7 chromosomie, powodującym zaburzenia genu elastyny.

„Pączek ze szlachetnym nadzieniem” to największa akcja charytatywna w KGHM. W Tłusty Czwartek pracownicy-wolontariusze sprzedają pączki w kopalniach, hutach i biurach miedziowej spółki. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest na rzecz dzieci pracowników KGHM, które wymagają szczególnego wsparcia.

Wydarzenie na stałe wpisało się do firmowego kalendarza, a dzięki ofiarności i szczodrości załogi KGHM pomoc trafiła już do kilkunastu potrzebujących dzieciaków. W ubiegłym roku, mimo obostrzeń wynikających z pandemii pracownicy KGHM spisali się na medal, zbierając pieniądze na wsparcie wnuczki pracownika Huty Miedzi Cedynia – 7-letniej Ewy. Dzięki zebranym pieniądzom dziewczynka mogła liczyć na rehabilitację i mogła bez problemów wychodzić na spacery.

Fot. KGHM to my
Źródło: KGHM

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się