Dzieje sięPolkowice

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko grypie1 min na czytanie

0

Ruszyła kolejna edycja jednego z najpopularniejszych miejskich programów zdrowotnych „Grypa 60+”. Polkowiccy seniorzy mogą się już zapisywać na bezpłatne szczepienie.

Seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie. Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych uruchomiło rejestrację telefoniczną.

W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę przypada w okresie od października do kwietnia. Grypa często błędnie mylona jest ze zwykłym przeziębieniem, jednak jej konsekwencje dla zdrowia mogą być bardziej niebezpieczne. Szczepionka przeciw grypie powinna być powtarzana każdego roku. Przede wszystkim spada odporność poszczepienna. To oznacza, że po pewnym czasie ochrona nie jest utrzymywana na odpowiednim poziomie i zależy to od wielu czynników, tj. wieku pacjenta, ogólnego stanu zdrowotnego. Kolejne dawki powodują, że organizm jest chroniony przez cały czas. Szczepienia powinny być powtarzane również ze względu na samego wirus. Ulega on różnym mutacjom, dlatego szczepionki są często modyfikowane.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.
RED
źródło: Gmina Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się