Dzieje sięPolkowiceRegion

Trwają zapisy na ferie z gminą Polkowice. Planowane wycieczki do Hydropolis, kino i znacznie więcej!1 min na czytanie

0

Zbliżają się ferie zimowe dla województwa dolnośląskiego. W Polkowicach oznacza to moc wrażeń. Na uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Polkowice, czeka oferta zimowej półkolonii. W planach liczne zajęcia sportowe i warsztaty techniczno-plastyczne rozwijające kreatywność dzieci, ponadto będą organizowane wyjścia do kina raz na lodowisko.

– Organizatorem półkolonii we współpracy z Gminą Polkowice jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Organizator zapewni atrakcyjny program z możliwością rozwoju manualnego, artystycznego i sportowego dzieci. Będą wycieczki, wyjście na lodowisko. Oferta jest przygotowana tak, aby jak najbardziej efektywnie spędzić ten czas – dodaje.

Zajęcia pierwszego turnusu zaczynają się 13 lutego i trwają tydzień. Drugi turnus potrwa od 20 do 24 lutego. – Zaczniemy od rozmowy dotyczącej bezpieczeństwa, zaproszeni zostaną pracownicy z polkowickiej Straży Miejskiej – informuje Olga Mrozik, kierownik półkolonii. Zdradza, że w planach są dwie wycieczki: do Hydropolis, Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu oraz do parku trampolin.

Trzeba się spieszyć, bo zapisy trwają do 31 stycznia! Na ferie zapisanych jest już 90 uczestników. Zapisywać można się w macierzystej szkole, warunkiem jest złożenie karty i opłacenie posiłków.

Opr. RED
Źródło: gmina Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się