Dzieje sięFotoPolkowice

Vanessa Szanter kolęduje i podbija serca jury. Niesamowite osiągnięcia artystki w konkursach świątecznych2 min na czytanie

0

Grudzień i styczeń to czas świątecznych konkursów piosenkarskich. Vanessa Szanter, uczennica Szkoły Podstawowej w Rzeczycy wzięła udział w 11 takich konkursach. W dwóch zdobyła Grand Prix, w pięciu pierwsze miejsce, a w pozostałych drugie i trzecie miejsca lub wyróżnienia.

– Każdy lubi śpiewać kolędy, więc nie będę tu oryginalna – uwielbiam kolędowanie. Te piękne utwory dają możliwość wspaniałych, nastrojowych interpretacji – mówi Vanessa, która powróciła z kolejnego festiwalu wokalnego z pierwszą lokatą. Piękny, świąteczny czas sprzyja talentowi Vanessy. Wzięła udział w czterech festiwalach międzynarodowych – Christmas Confession w Bułgarii, Hu, hu, ha Międzynarodowy Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej, festiwal Digitalenty Święta 2022 oraz międzynarodowy festiwal w Rumunii Orasul Talenteor. Odniosła na nich pełny sukces!

W pierwszym I miejsce i Grand Prix, w kolejnych , oczywiście, najwyższa lokata! Kolejne Grand Prix oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Przemkowie oraz I miejsce w Regionalnym Konkursie Kolęd w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Ale to nie wszystko. Na swoim koncie Vanessa ma jeszcze drugie i trzecie lokaty oraz wyróżnienia.

Młoda piosenkarka pochwalić się może: – II miejscem w Ogólnopolskim Festiwalu „Moje Betlejem”, gdzie śpiewała z orkiestrą, – III miejscem w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Podkarpackie Kolędowanie”, – wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu „Piosenka przekracza bariery” – Edycja Świąteczna, – wyróżnieniem w Ogólnopolskim IV Domowym Festiwalu Piosenki w kat. Piosenka polska, – wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Krakowie, gdzie na 1446 zgłoszeń zostało zaproszonych do Krakowa 64 finalistów. Spośród nich wyłoniono 23 laureatów, w tym właśnie Vanessę. W Jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Kwiat Jabłoni, Kasia Sienkiewicz, Janusz Radek, Ola Budka.

Bardzo pracowity świąteczny czas, Tym bardziej gratulujemy i życzymy dalszych, tak wspaniałych sukcesów.

Opr. RED Źródło: gmina Grębocice Fot. gmina Grębocice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się