Dzieje sięPolkowice

W Szkole Podstawowej nr 2 w Polkowicach trwa zbiórka darów dla Ukrainy1 min na czytanie

0

Przynoszą żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki higieniczne, koce… W Szkole Podstawowej nr 2 w Polkowicach trwa zbiórka darów dla Ukrainy.

– Od chwili, gdy wojna rosyjsko – ukraińska stała się faktem, w wielu z nas zrodziła się chęć, a nawet konieczność bycia w jakikolwiek sposób pomocnym – informują organizatorzy akcji w SP nr 2. – Podjęliśmy szybką decyzję o ogłoszeniu zbiórki rzeczowej na terenie naszej szkoły.

Jak tylko wieści o akcji rozeszły się wśród pracowników szkoły i rodziców, pod okolicznościową gazetką pojawiło się mnóstwo darów: żywność długoterminowa, środki higieniczne, koce, słodycze i wiele innych. I tak jest każdego dnia.

Początkowo zebrane rzeczy miały być przekazane do Oratorium Centrum Lubin, ale gdy pojawiła się lokalna inicjatywa – polkowicka zbiórka dla Ukrainy pod auspicjami Fundacji Studio Wschód, dary przekazywane są codziennie do centralnego punktu zbiórki w budynku byłego domu dziecka „Skarbek” przy ul. Browarnej.

– Dziękując wszystkim za dotychczasowe wsparcie, ogłaszamy przedłużenie akcji o kolejny tydzień – dodają organizatorzy akcji.

Potrzebne są przede wszystkim: środki opatrunkowe (bandaże, woda utleniona, opatrunki jałowe, plastry, folie termiczne itp.), żywność sucha do zalania wrzątkiem typu „gorący kubek”.
RED

Zródło: SP nr 2 w Polkowicach

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się