Dzieje sięRegion

Węgiel poniżej 1700 zł dla mieszkańców gminy. To chyba najtaniej w regionie…1 min na czytanie

0

Węgiel urzędowy cieszy się w gminach dużym zainteresowaniem. Wójt Radwanic Paweł Piwko zdradza, że wnioski złożyło już prawie 400 gospodarstw. Chwali się też ceną, którą gminie udało się wytargować dla swoich mieszkańców.

– Wynegocjowana cena jednej tony węgla dla mieszkańców gminy Radwanice to 1680 zł. Węgiel który będziemy sprzedawać pochodzi z polskich kopalń KWK Wesoła, Piast-Ziemowit, Ruda Ruch Bielszowice – informuje wójt.

Warto zaznaczyć, że wraz z węglem można zamówić dostawę. Opłatę za transport w Radwanicach liczona jest od kursu – 50 zł za jeden – a nie od tony. Rozliczenie za transport kupujący dokonuje bezpośrednio w miejscu odbioru węgla czyli w Sieroszowicach w firmie „Trans-Max” Mirosław Rakuś. W tym sezonie grzewczym do dyspozycji mieszkańców Radwanic jest 108 ton kostki, 162 tony orzecha i 216 ton karlik ekogroszku.

Wójt Paweł Piwko apeluje także o cierpliwość – Proszę nie dzwonić do Urzędu… niczego to nie przyspieszy. To my zadzwonimy do Państwa wg kolejności zgłoszonych wniosków i dostępności danego sortymentu z Polskiej Grupy Górniczej – przypomina.

Informacje, kwit uprawniający do odbioru węgla otrzymać można w Urzędzie Gminy Radwanice w pokoju nr 7. Za węgiel nie można zapłacić gotówką, urząd gminy zachęca do płatności kartą, ewentualnie przez przelew internetowy, ale to wiąże się z oczekiwaniem na możliwość odbioru, do której upoważnia kwit o zaksięgowaniu wpłaty.

RED
Źródło: gmina Radwanice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się