Dzieje sięPolkowice

Nowe firmy i nowe miejsca pracy. Czek na dobry początek1 min na czytanie

0

Osoby zakładające własną działalność gospodarczą oraz firmy, które w grudniu stworzą kolejne stanowiska pracy dostały 30 tys. zł. Czeki o tej wartości wręczyli starosta Polkowicki Kamil Ciupak wraz z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach Elwirą Błażewską-Dacyszyn.

– Dzięki naszym środkom pomagamy także w dalszym rozwoju firm już istniejących, stąd dzisiejsze wsparcie kierowane jest również na refundację miejsc pracy. Bardzo nas cieszy, że firmy, w których założeniu pomagaliśmy osiągają progres i w tym także możemy ich wspierać – mówi Elwira Błażewska-Dacyszyn, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach.

Rozdanie symbolicznych czeków dla nowych przedsiębiorców odbyło się w czwartek (01.12). Urząd wyda w tym roku kwotę powyżej 4 mln zł na obie formy pomocy. Dzięki dofinansowaniu od polkowickiego Powiatowego Urzędu Pracy w tym roku powstało już 70 miejsc pracy i 71 nowych firm. – Nie jest łatwo w obecnej sytuacji rynkowej startować z nowym biznesem, tym bardziej cieszy fakt, że odważnych i kreatywnych w naszym powiecie nie brakuje – podkreślił Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

W grudniu na terenie gmin powiatu polkowickiego powstanie 12 nowych firm, m.in. usługi prawnicze, fotograficzne, sprzątające, firma zajmująca się projektowaniem wnętrz, a także salonik fryzjerski dla psów i kotów. W Grębocicach działalność otwiera także firma produkcyjna, gdzie będą powstawać wyroby tekstylne i plandeki PCV.

Opr. RED
Źródło: gmina Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się