Dzieje sięPolkowice

Z pociągu do aresztu. Policjant po służbie rozpoznał 49-latka poszukiwanego listem gończym1 min na czytanie

0

Podczas podróży pociągiem do Głogowa, policjant z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach – będąc poza służbą, rozpoznał mieszkańca gminy Grębocice poszukiwanego listem gończym w związku z orzeczonym wobec niego tymczasowym aresztowaniem. Po krótkiej obserwacji i zawiadomieniu oficera dyżurnego z Głogowa, wraz z głogowskimi policjantami zatrzymał 49-latka. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie rozpoczął 30 dniową izolację.

– Funkcjonariusz wykazał się doskonałą pamięcią i wyczuciem. Polkowicki kryminalny skoordynował czynności z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, który wysłał na stację kolejową W Głogowie policjantów. Współpraca doprowadziła do zatrzymania 49-latka, który nie spodziewał się, że będzie dla niego ostatnia stacja na wolności – informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

– Głogowscy funkcjonariusze natychmiast zweryfikowali wiedzę polkowickiego policjanta i moment po tym jak na dłoniach 49-latka pojawiły się kajdanki, potwierdzili, że ciąży na nim list gończy związany z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Żaganiu – dodaje Rybikowski. – Postępowanie to dotyczy kierowania pojazdem mechanicznym po cofnięciu uprawnień – wyjaśnia. 49-latek najbliższy miesiąc spędzi za kratkami.

EI

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się