Dzieje sięPolkowice

Znamy wyniki budżetu obywatelskiego2 min na czytanie

0

Mieszkańcy Polkowic oddali 1888 głosów, z czego 1814 było ważnych. Wśród zwycięskich projektów miejskich są: plac zabaw “Minilandia”, Park Ninja OCR, scena małego i dużego artysty przy ul.Hubala, modernizacja placu zabaw przy Jesionowej i Modrzewiowej, Aktywne Osiedle Owocowe i blokowy park.

Najwięcej głosów (367) zyskała “Minilandia” na osiedlu Gwarków – celem projektu jest modernizacja i rozbudowa starego placu zabaw wraz z nadaniem mu nowej funkcji edukacyjnej, aby zabawa była wielowymiarowa, inspirowała, angażowała wszystkie zmysły, rozwijała motorykę, a przede wszystkim zachęcała do zabawy dzieci i dorosłych, a wszystko to w bezpiecznych warunkach – wyjaśniali w projekcie pomysłodawcy.

Kolejny wśród popularnych projektów był Park Ninja OCR na osiedlu Polanka, czyli tor przeszkód, gdzie można poćwiczyć kalistenikę, crossfit czy parkour. Natomiast na Hubala powstanie scena małego i dużego artysty wraz z miejscami do wypoczynku. Celem projektu jest utworzenie miejsca do rodzinnych pikników i wypoczynku wraz z zadaszonymi ławami, chroniącymi przed warunkami atmosferycznymi oraz huśtawkami ogrodowymi. Mieszkańcy zaaprobowali również modernizację placu zabaw przy ul. Jesionowej i Modrzewiowej Osiedle Polanka w Polkowicach.

Aktywne Osiedle Owocowe to projekt zakładający montaż oświetlenia dla wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz budowę street workout parku przy ul. Owocowej.

– W ramach budżetu obywatelskiego wykonujemy najczęściej te mniejsze inwestycje, które z punktu widzenia samorządu nie są spektakularne czy priorytetowe, lecz dla lokalnych społeczności są niezwykle istotne – mówi Sebastian Sypko, wiceburmistrz Polkowic ds. gospodarczych. – W ramach edycji 2023 zrealizujemy łącznie dwadzieścia projektów, które przyczynią się do poprawy komfortu życia w naszej gminie.

Łącznie na projekty miejskie gmina przeznaczy milion złotych, a na projekty sołeckie ponad 800 tys. złotych.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się