Dzieje sięPolkowicePozostałe

Przed policją ukrył się w… wersalce. 35-letni oszust trafi za kratki po 9 miesiącach ukrywania się1 min na czytanie

0

Mężczyzna był poszukiwany przez policję do odbycia 8-letniej kary pozbawienia wolności, na którą zasłużył sobie licznymi oszustwami i kradzieżami. Z początkiem marca chocianowscy policjanci natrafili na trop przestępcy, który regularnie zmieniał miejsce zamieszkania by uniknąć kary. W końcu trop poprowadził do lokalu, w którym miał przebywać 35-latek. Po wejściu do środka policjanci zastali jedynie partnerkę poszukiwanego.

Kobieta zapytana oznajmiła, ze swojego partnera nie widziała od miesięcy, jednak po przeszukaniu lokalu, policjanci zauważyli, że wersalka jest wyjątkowo ciężka. Dodatkowe 90 kilogramów dołożył 35-latek, który schował się przed funkcjonariuszami w pojemniku na pościel.

Jak twierdził odnaleziony mężczyzna, korzystając z przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności „zapomniał” wrócić w terminie do swojej więziennej celi. Były mieszkaniec Chocianowa usłyszał kolejne zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym mimo zakazu i kolejnego oszustwa w warunkach recydywy. Skazany w 2017 roku na karę 8 lat pozbawienia wolności 35-latek prawdopodobnie tym czynem przedłuży sobie wyrok o kolejne 12 lat.

Opr. RED
Źródło: KPP Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się