Zamknij

[ZDJĘCIA] Uniatowski, Węgorzewska, Borzym... Noworoczny Koncert KGHM za nami!

09:05, 30.01.2023 jbsmedia
Skomentuj

Kościół parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie wypełnił się ludźmi po brzegi. A to największa świątynia archidiecezji wrocławskiej. Ale tłumy nie powinny dziwić, bo wstęp był bezpłatny dla każdego, kto chciał dzisiejsze popołudnie (28.01.) spędzić przy pięknej muzyce. Orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Tomasza Szymusia i wybitni wokaliście zachwycali publiczność. Oklaskom nie było końca. Na scenie wystąpili m.in.: Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska czy Sławek Uniatowski. W ławach kościoła, który w to popołudnie zamienił się w salę koncertową z prawdziwego zdarzenia zasiedli przede wszystkim pracownicy KGHM, ale również ks. biskup Andrzej Siemieniewski, Krzysztof Kubów, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów czy samorządowcy z naszego regionu. Zarząd KGHM reprezentował dyrektor naczelny ZG Rudna Paweł Piasecki. Koncert poprowadziła Izabela Krzan.

Proboszcz lubińskiego kościoła ks. Piotr Zawadka: - Składam najserdeczniejsze życzenia noworoczne wszystkim pracownikom Polskiej Miedzi - górnikom, hutnikom, mieszkańcom Zagłębia Miedziowego, a także wszystkim tutaj obecnym. Zastanawiałem się, czego życzyć. Zajrzałem do dzisiejszej ewangelii, która jest czytana w kościele i ona opisuje Jezusa, który ucisza burze na jeziorze. Dlatego chciałbym życzyć wszystkim nam, abyśmy w ten nowy rok do łodzi naszego życia zawsze zapraszali Jezusa. Jeżeli on będzie razem z nami, to pomimo różnego rodzaju burz, zawsze wyjdziemy cało. Szczęść Boże!

Paweł Piasecki, dyrektor naczelny ZG Rudna: - KGHM Polska Miedź SA od wielu już lat tradycyjnie wita nowy rok uroczystymi koncertami Gali Noworocznej. Tak jest i w tym roku. Bardzo się cieszę, że po przerwie spowodowanej pandemią powracamy do naszych spotkań. Każdorazowo na tych koncertach towarzyszy nam piękna oprawa muzyczna, niezapomniane wykonania, wspaniali artyści, którym pragnę serdecznie podziękować, że przyjęli nasz zaproszenie. Koncertowi towarzyszy także wspaniała atmosfera radości, wiary, nadziei, która każdego roku płynie z poczatkiem nowego odcinka naszego życia. KGHM to firma odpowiedzialna społecznie. W naszych działaniach od wielu lat udowadniamy, że nasi pracownicy, ich rodziny, znajomi, przyjaciele, są dla nas niezwykle istotni. I to dla nich podejmujemy wyzwania, cenne inicjatywy prospołeczne, prozdrowotne, sportowe i właśnie też kulturalne. I stąd te koncerty. Koncerty noworoczne, które zawsze są organizowane na niezmiennie wysokim poziomie artystycznym. Jestem dumny z tego, że dzięki inicjatywie KGHM możemy z każdym początkiem nowego roku spotykać się i wspólnie przeżywać niezapomniane wrażenia. W imieniu zarządu KGHM składam państwu najserdeczniejsze życzenia noworoczne. W 2023 roku życzę państwu przede wszystkim zdrowia, pomyślności, powodzenia zawodowego i powodzenia w życiu prywatnym. Wszystkiego najlepszego.

RED

(jbsmedia)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%