Zamknij

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja w Grębocicach będą biegi, uroczystości, a nawet dyskoteka

13:21, 02.05.2023 . Aktualizacja: 14:45, 02.05.2023
Skomentuj

Trwają przygotowania do jutrzejszego Biegu o Puchar Wójta Gminy Grębocice. W dniu podpisania Konstytucji (3.05.) będzie i sportowo, i patriotycznie, a nawet nie zabraknie okazji do tańczenia. Po biegach przewidziana jest uroczystość pod pomnikiem, koncert orkiestry, a na koniec dnia dyskoteka.

– 3 maja, święto Konstytucji, najpierw biegamy, a później świętujemy! – zaprasza wójt Grębocic Roman Jabłoński. W biegu wystartuje 300 zawodników z całego regionu. Połowa dochodu z wpisowego od uczestników imprezy przeznaczona będzie na wsparcie budowy głogowskiego hospicjum.

Oficjalne otwarcie imprezy jest zaplanowane na godz. 10.30. Na starcie staną najpierw dzieci w wieku przedszkolnym, które pobiegną w Biegu Krasnoludków. W 10-15 minutowych odstępach wystartują kolejne Biegi Dzieci w kategoriach wiekowych 7-8, 9-10,11-12 i 13-15 lat. – Gdy są dzieci, to pojawiają się i rodzie. W ten sposób rodzina może spędzić czas na świeżym powietrzu, a młodzież może się sprawdzić w trakcie biegania i nauczyć się zdrowej rywalizacji. – mówi wójt.

Główny bieg poprzedzi rozgrzewka o 11.50. W tym biegu zmierzą się zawodnicy od lat 16, a tuż po nich wystartują uczestnicy nordic walking. Poza klasyfikacją generalną przewidziana jest także odrębna kategoria dla mieszkańców gminy. – Tradycyjnie, od wielu lat, podczas tego właśnie święta promujemy w Grębocicach aktywność ruchową – mówi Jerzy Górski, który zajmuje się techniczną stroną tego przedsięwzięcia. – Trasa tego biegu nie zmienia się od wielu lat. Jest wypracowana i przyjeżdżają tu ludzie, którzy sprawdzają, co udało im się osiągnąć przez rok przygotowań – wyjaśnia.

– Trasa w sumie nie jest chyba wymagająca. Przebiega po płaskim terenie i po drogach asfaltowych. Idea, która przyświeca temu biegowi, to promocja aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi wójt Grębocic. – Jest oczywiście wola walki, żeby być tym najlepszym, ale każdy jest zwycięzcą i wszyscy uczestnicy otrzymują wspaniałe medale i koszulki – dodaje. Wysiłki zawodników uhonoruje ceremonii ok. godziny 13.

Choć patriotyczny nastrój w Grębocicach obecny będzie przez cały dzień, honory pod pomnikiem Zasłużonych w Walce o Niepodległość Ojczyzny oddać będzie można w uroczystości o 14.30. Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja złożone zostaną kwiaty, a w kościele pw. św. Marcina z Tours odbędzie się msza święta w tej intencji.

Tego dnia ulicami Grębocic przejadą też o godzinie 16. Pojazdy strażackie. To zaprezentowanie służb ratowniczych, po którym będzie koncert Orkiestry Dętej OSP z Grębocic z popisami mażoretek, a tuż po druhach – dęciakach z Grębocic zaprezentuje się Orkiestra Dęta OSP z Kwielic. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Będą animacje dla dzieci, malowanie twarzy i kręcenie balonów. Część rozrywkowa dla fanów disco-polo od godz. 19. Swoje największe przeboje na grębocickiej scenie zaśpiewają ZajeFajni i CamaSutra. Po koncertach, dla najwytrwalszych imprezowiczów – dyskoteka.

(BL, fot. V edycja, Gmina Gręcocice facebook)

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%