Zamknij

Mężczyzna spadł z dachu. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował koło Dino w Gaworzycach

10:03, 29.05.2023 . Aktualizacja: 10:07, 29.05.2023
Skomentuj

 

Służby ratunkowe zakwalifikowały wczorajsze (26.05.) zdarzenie jako „upadek z wysokości”. Według mieszkańców Gaworzyc, ich sąsiad coś robił na dachu. – Nie wiem, co robił, bo już tam na dobudowanym budynku blachę miał położoną. Może montował rynny, może jakieś opierzenie dachu? – zastanawia się mieszkaniec wsi, z którym udało się nam porozmawiać.

– To facet tak po 60-tce. Ja go jeszcze dobrze nie znam, bo niedawno się tu przeprowadzili – mówi sołtys wsi Gaworzyce Jan Rygiel. Nie dziwi się, że mieszkaniec w tym wieku wchodził na dach. Ja jestem po 80-tce i teraz robię wiatę dla kombajnu i też wchodzę wysoko. Krzywdę to można sobie zrobić wszędzie. Nawet jak człowiek spadnie z łóżka – mówi sołtys wsi.

Upadek mężczyzny musiał być jednak poważny. Po mieszkańca Gaworzyc przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał go najprawdopodobniej do szpitala w Nowej Soli. Helikopter lądował na parkingu kolo sklepu Dino w Gaworzycach ok. godz. 16..

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice oraz OSP Gaworzyce, Zespół Ratownictwa Medycznego Głogów oraz Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 15.

LUK

Źródło: 112 Polkowice

Fot. archiwum: 112 Polkowice

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%