Zamknij

Środki unijne dla Polkowic. Nawet 60 mln euro na rozwój całego regionu

18:52, 30.05.2023 . Aktualizacja: 19:00, 30.05.2023
Skomentuj

Gmina Polkowice podpisała porozumienie w sprawie wspólnego finansowania inwestycji ze środków unijnych. Porozumienie to ma na celu realizację Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na terenie Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego w Dolnośląskim. W ramach tego porozumienia przewiduje się pozyskanie około 60 mln euro na priorytetowe zadania dla regionu.

– To porozumienie otwiera możliwość budowy kolejnych ścieżek rowerowych oraz centrum przesiadkowego dla Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego – uważa burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Wśród sygnatariuszy porozumienia znaleźli się burmistrzowie i prezydenci miast, gmin i powiatów, w tym Polkowic, Legnicy, Lubina i Głogowa, które są częścią Zagłębia Miedziowego. Podpisane porozumienie umożliwia sprawniejsze wdrażanie rozwiązań związanych ze środkami zewnętrznymi oraz realizację wspólnych przedsięwzięć finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Porozumienie zawiązały 4 gminy miejskie, 7 gmin wiejsko-miejskich i 19 gmin wiejskich z 5 powiatów.

Porozumienie to ma duże znaczenie dla uruchomienia środków europejskich w ramach podejścia terytorialnego FEDS 2021-2027. Deklarację o współpracy w ramach ZIT podpisano już w 2020 roku, a pełne porozumienie zostało osiągnięte po trzech latach prac.

(Źródło: UG Polkowice)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%