Zamknij

Polkowiczanka potrzebuje pomocy! Choroba nie pozwala jej normalnie żyć. Czasu mało, a operacja kosztuje

09:26, 21.06.2023 . Aktualizacja: 09:54, 21.06.2023
Skomentuj

Magdalena Pankiewicz jest matką dwójki dzieci. Jeszcze do niedawna prowadziła normalne życie, ale w lutym tego roku usłyszała szokującą diagnozę. Dziś jej życie utrudnia ciężka choroba – endometrioza. Operację może przejść 30.06., ale do tego czasu musi uzbierać 45 tys. zł na sam zabieg.

To spora kwota, którą muszę zebrać w tak krótkim czasie. Dlatego też zwracam się do Was o pomoc. Jestem mamą dwójki dzieci, a choroba wyłączyła mnie z normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Większość czynności powoduje duże bóle oraz osłabienie. Chciałabym znów czuć się jak dawniej, uprawiać sport, spędzać aktywnie czas z rodziną oraz wrócić do pracy.

– mówi Magdalena Pankiewicz.

Endometrioza  to ciężka choroba, która dotyczy jedynie kobiet. W przypadku pani Magdaleny jest to endometrioza powłok brzusznych, czyli guz, który pozostaje ze zrostami z omaciczem, jajnikiem, esicą oraz górną ścianą pęcherza. Operacja ma polegać na wycięciu guza, wszelkich zmian z marginesem zdrowych tkanek i części spojenia łonowego oraz rekonstrukcji powłok za pomocą implantu siatkowego.

Przez kilka miesięcy odwiedzałam wielu lekarzy oraz szpitali jednak spotykałam się z odmową, ponieważ jak twierdzono nie są w stanie zebrać odpowiedniego zespołu lub iż operacje endometriozy nie są refundowane przez NFZ. Niestety mimo zastosowania leczenia hormonalnego guz nadal rośnie co skłoniło mnie do skorzystania z pomocy specjalistycznego centrum medycznego Medicus Clinic we Wrocławiu.

– opowiada chora.

W wyniku zabiegu straci większość mięśni brzucha. Pani Magda jest jednak gotowa zapłacić tę cenę, żeby mogła powrócić do życia dla najbliższych. Na jej zbiórkę zostało przelane łącznie już ponad 20 tys. złotych. To jednak dopiero połowa celu, bo sam zabieg, bez kosztów dojazdów, badań, rehabilitacji i dalszych konsultacji to 45 tys. zł .

LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

(BL)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%