Zamknij

Górnicy z KGHM na podium zawodów w ratownictwie górskim

15:18, 07.09.2023 . Aktualizacja: 15:19, 07.09.2023
Skomentuj

Medal i drugie miejsce dla ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego KGHM na XXVIII ogólnopolskich zawodach w ratownictwie górskim. Wśród nich są także mieszkańcy naszego regionu. Potwierdzili, że są bardzo dobrzy. W zeszłym roku te zawody wygrali, a w tym zajęli drugie miejsce. Na podium stanęli Tomasz Zawadzki, Robert Walkowiak i Adrian Szpilewski. Natomiast pierwsze miejsce zajęli strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.

Zawody odbyły się w Karłowie na Szczelińcu Wielkim w Górach Stołowych. Wzięły w nich udział 23 zespoły, a wśród nich dwa zespoły z KGHM, w tym zespół broniący mistrzowskiego tytułu w składzie Tomasz Zawadzki (ZG Polkowice-Sieroszowice), Robert Walkowiak (ZG Rudna), Adrian Szpilewski (ZG Rudna). Drugi zespół to: Mariusz Liana (ZG Lubin), Sylwester Szymczyk (ZG Polkowice-Sieroszowice) i Arkadiusz Szlędak (ZG Lubin).

Były niesamowite emocje, było sporo wylanego potu, była krew i były łzy wzruszenia na upragnionej mecie

opisują ratownicy z KGHM swoje przeżycia. Trenerem zwycięskiego zespołu jest Arek Grządziel.

To są zawody błędów. Tutaj wszystko od początku do końca musi zagrać. W zeszłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce. Tym razem straciliśmy 17 sekund i miejsce jest drugie 

tłumaczy Robert Walkowiak, mieszkaniec Modłej koło Głogowa.

Ratownicy KGHM potwierdzili, że są w elicie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zarówno pracowników miedziowej spółki, ale też mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Wielkie gratulacje dla drużyny. Zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że mają wielką odwagę i determinację w działaniach ratowniczych 

podsumował Tomasz Zdzikot, prezes zarząd KGHM Polska Miedź S.A.

W trakcie zawodów do pokonania było 8 konkurencji, np. związanych z ratownictwem partnerskim czy przejściem na przyrządach zaciskowych z wypuszczaniem liny 25 – metrowej. Było także wbieganie na Szczeliniec i przejście przez poziomy most linowy. Na koniec zbieg ze szczytu, a na dole transport jednego z zawodników wózkiem alpejskim do mety. Do całkowitego zwycięstwa zabrakło 17 sekund. 

(DN)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%