Zamknij

KGHM zaprasza: W sobotę wielki piknik historyczno-militarny w Głogowie

13:24, 05.10.2023 . Aktualizacja: 13:54, 05.10.2023
Skomentuj

Na Bieg Pokoju zapisali się biegacze z całego świata. Wśród zgłoszonych zawodników znaleźli się m.in. żołnierze z USA. Na biegaczy czekają wyjątkowe nagrody, ale atrakcji będzie co niemiara. 

Każdy, kto zjawi się w sobotę na Torze Motocrossowym na Górkowie w Głogowie, na pewno nie będzie żałował. Szykuje się wielki piknik historyczno-militarny. Będzie też można wspomóc głogowskie hospicjum oraz Fundację Sprzymierzeni z Grom.

Podczas biegów wolontariusze będą zbierać datki na hospicjum w Głogowie oraz na wsparcie Fundacji Sprzymierzeni z Grom.  Działalność Fundacji kierowana jest do weteranów i żołnierzy sił specjalnych oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych w służbie czynnej i w stanie spoczynku oraz członków ich najbliższych rodzin, którzy z przyczyn związanych z wykonywaną służbą lub życiowych, znaleźli się w trudnej sytuacji zdrowotnej, materialnej czy zawodowej. Głogowski bieg odbędzie się w 70. rocznicę pierwszego uczestnictwa polskich Sił Zbrojnych w misjach międzynarodowych. Okazją do sportowej rywalizacji jest także Międzynarodowy Dzień Pokoju ustanowiony decyzją Zgromadzenia Narodowego ONZ w 2001 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik historyczno-militarny. Podczas zabawy dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego i kibiców z całej Polski podkreślone zostanie również kształcenie i rozwijanie postaw patriotycznych oraz umacnianie i propagowanie zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

 Zapraszamy do aktywności na świeżym powietrzu. Tor Górkowo zapewnia atrakcje zarówno dla profesjonalnych biegaczy, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją sportową przygodę. Biegom towarzyszyć będzie piknik i wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców regionu. Nie zabraknie tradycyjnej, wojskowej grochówki

– mówi Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

 

Przypomnijmy - zainteresowani Biegiem Pokoju mieli do wyboru biegi na 10 lub 5 km, marsz nordic walking, zaplanowano również rywalizację dla dzieci na dystansie 400 metrów. Trasy zostały wyznaczone na atrakcyjnym i urozmaiconym terenie toru motocrossowego Górkowo i jego okolic. Miejsce charakteryzuje się różnorodnym podłożem i przewyższeniami. Dla uczestników Biegu Pokoju przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody. Oprócz koszulek startowych i pięknych pamiątkowych medali pełnoletni zwycięzcy będą mieli okazję wybrać dodatkowe bonusy przygotowane przez KGHM i MON. Wśród nich m.in. zjazd pod ziemię do jednej z kopalń KGHM, wizyta w Hucie Miedzi Głogów, gdzie produkowane jest srebro i złoto, lot śmigłowcem czy voucher na lot w symulatorze lotów samolotem C295M. 

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy. Organizatorzy gwarantują dobrą energię tysięcy uczestników wraz z kibicującymi. Dodatkowo na uczestników czekać będą inne aktywności – ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, tor przeszkód oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pikniku wojskowym oraz spróbować żołnierskiej grochówki. Bieg Pokoju 2023 swoim patronatem objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz prezes zarządu KGHM Tomasz Zdzikot.

LUK

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%