Zamknij

Niebywała tragedia pod szkołą średnią. Nie żyje 14-latka

12:41, 25.10.2023 . Aktualizacja: 12:42, 25.10.2023
Skomentuj

Cały zespół jest wstrząśnięty. Składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie – mówi rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ewa Todorov po wielkiej tragedii, jaka się dziś wydarzyła. 14 – letnia dziewczynka zasłabła rano przed wejściem do szkoły. Akcja ratunkowa trwała zarówno w karetce pogotowia, jak i w szpitalu na oddziale ratunkowym. Niestety nastolatki nie udało się uratować.

Tragedia wydarzyła się dzisiaj (25.10.) rano przed wejściem do jednej ze szkół średnich w Głogowie. Wezwano pogotowie ratunkowe do dziewczynki, która zasłabła. Jak wiemy, akcję reanimacyjną prowadzili ratownicy pogotowia.

O godz. 7.56 dostaliśmy wezwanie do zdarzenia pod szkołą. Natychmiast wyjechała karetka zespołu ratownictwa medycznego z pełną obsadą. Byliśmy na miejscu w ciągu 3 minut. Zespół ratownictwa wykonał wszystko co tylko było możliwe, a to są ludzie naprawdę z dużym doświadczeniem, na dodatek dysponowali bardzo dobrym sprzętem ratunkowym

- relacjonuje dyrektorka pogotowia ratunkowego w Legnicy Joanna Bronowicka. Pogotowie przetransportowało nastolatkę do szpitala. 

O godz. 8.29 zespół ratownictwa medycznego przywiózł 14 – letnią dziewczynkę po utracie przytomności przed szkołą

- mówi Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego, podkreślając, że akcję reanimacyjną podjętą przez zespół pogotowia kontynuowano na oddziale SOR w szpitalu.

Uczestniczyło w niej wielu lekarzy, zarówno z intensywnej terapii, z oddziału chorób wewnętrznych, jak i anestezjologów. Naprawdę lekarze stawali na głowie. Jednak w trakcie reanimacji okazało się, że nastolatka ma bardzo chore serce. Prawdopodobnie wcześniej ta wada nie została zdiagnozowana

- mówi Ewa Todorov. Informuje, że niestety o godz. 9.25 ta dziewczyna zmarła.

Cały zespół jest wstrząśnięty. Składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie

- mówi.

Jak podkreśla, przyczyny tego nagłego zgonu zostaną ustalone przez lekarza patologa podczas sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona w szpitalu.

(DN)

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%