Zamknij

Polkowice to "Wzorowa Gmina". To tytuł od kwartalnika "Życie Regionów"

14:01, 25.10.2023 . Aktualizacja: 14:05, 25.10.2023
Skomentuj

Certyfikat upoważniający samorząd Polkowic do posługiwania się tytułem „Wzorowa Gmina”, wręczył burmistrzowi Polkowic Artur Świtoń, redaktor naczelny kwartalnika „Życie Regionów”. Przyznając ten tytuł brano pod uwagę głównie aktywność inwestycyjną naszego samorządu.

Ponad czterdziestu kandydatów i tylko dwunastu laureatów. Wśród nich polkowicki samorząd. Tak kształtowała się tegoroczna edycja konkursu na „Wzorową Gminę”. Pod uwagę brano m.in. dane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dotyczyły one głównie inwestycji służących podnoszeniu poziomu życia mieszkańców, ochronie zdrowia oraz wydatkowanych na tzw. projekty miękkie, jak np. szkolenia.

 Trzeba powiedzieć wprost, że gmina i miasto Polkowice należą do najbardziej wyróżniających się samorządów w Polsce. Nie tylko dlatego, że mają na swoim terenie kopalnie miedzi, ale przede wszystkim dlatego, że są świetnie zarządzane

– uważa Artur Świtoń, redaktor naczelny kwartalnika „Życie Regionów”.

– Z danych, zebranych przez Zgromadzenie „Forum Ekspertów” do oceny merytorycznej wybijała się informacja o ponad 150 milionach złotych pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, w tym ze środków unijnych, rządowych oraz wojewódzkich, wykorzystanych na realizację przedsięwzięć służących wszystkim mieszkańcom. Członkowie Zgromadzenia „Forum Ekspertów” zwrócili na przykład uwagę na dbałość o środowisko, od największych inwestycji w transport zeroemisyjny, po efektowny park kieszonkowy – wylicza redaktor A. Świtoń.

Do wyróżnienia „Wzorowa Gmina” zgłosiło się w tym roku ponad czterdzieści samorządów z całego Dolnego Śląska. Ostatecznie Zgromadzenie „Forum Ekspertów” przyznało dwanaście tytułów. Dla władz Polkowic przyznany tytuł ma podwójne znaczenie.

To ogromny zaszczyt, otrzymać z rąk tak szacownego grona ekspertów to wyróżnienie. Oznacza ono, że znaleźliśmy się w gronie samorządów, których działania, zwłaszcza te inwestycyjne, są dostrzegane na zewnątrz. To cieszy tym bardziej, że nasza aktywność inwestycyjna ukierunkowana jest przede wszystkim na dbałość o mieszkańców, o stwarzanie im coraz lepszych warunków pracy i wypoczynku. Nasze miasto staje się w ten sposób dla innych samorządów źródłem czerpania dobrych wzorców

– komentuje przyznanie wyróżnienia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Wręczenie statuetek „Wzorowa Gmina” odbędzie się w listopadzie podczas specjalnej gali. Wyróżnienia wręczał będzie marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Przyznany certyfikat (nr 169) upoważnia gminę Polkowice do posługiwania się tym tytułem od momentu jego przekazania.

LUK 

Żródło/Fot: UG Polkowice

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%