Zamknij

II i III stopień alarmowy w Polsce! Jest decyzja premiera Morawieckiego

16:07, 31.05.2023 Źródło: RCB
Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania na terytorium całego kraju stopni alarmowych - drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) i trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP). Stopnie będą obowiązywały do końca sierpnia. 

Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

 

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. 

Ma charakter prewencyjny i jest związany z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie, w Ukrainie, a także na granicy z Białorusią. 

Stopień CHARLIE–CRP dotyczy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. 

Jest on trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych.

- Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu - wskazuje resort spraw wewnętrznych.

 

(Źródło: RCB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%