Zamknij

Fatalna sytuacja znanego banku. "Trzeba się spieszyć"

08:04, 01.06.2023 Źródło: Strefa Biznesu Aktualizacja: 08:17, 01.06.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Medialne doniesienia wskazują na złą sytuację Getin Noble Banku. - Frankowicze, którzy wzięli kredyty w tym banku muszą się spieszyć - informuje Strefa Biznesu. 

- Sądy masowo unieważniają umowy kredytowe we frankach szwajcarskich. Kwestia dotyczy czterech banków: PKO BP, Banku Millenium, mBanku i Getin Noble Banku - informuje Strefa Biznesu. 

W przypadku tego ostatniego z wymienionych podmiotów kredyty frankowe stanowią 23 proc. wszystkich udzielonych pożyczek, a to sprawia, że sytuacja banku jest najgorsza spośród wymienionych. 

Sprawia to, że Getin Noble Bank jest na skraju bankructwa. 

Jak mówi adwokat Rafał Przybyszewski w rozmowie ze Strefą Biznesu ogłoszenie bankructwa może nastąpić w ciągu najbliższych dni. To sprawia, że osoby, które nadpłaciły kredyt we frankach mogą mieć problem z odzyskaniem pieniędzy. 

- Część osób nie odzyska swoich pieniędzy które stanowią nadpłaty kredytów we frankach. Konieczne będzie złożenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym - wskazuje Strefa Biznesu.

Co więcej Przybyszewski wskazuje, że osoby, które zastanawiają się nad dalszą spłatą kredytu w Getin Noble Bank powinny czym prędzej dochodzić unieważnienia umowy w sądzie. Nie należy jednak samodzielnie decydować się na wstrzymywanie wpłat. 

To może grozić wpisaniem na listę dłużników.

 

(Źródło: Strefa Biznesu)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%