Zamknij

Dominika Tuszyńska przeżyła przygodę z zespołem Mazowsze. Uczestniczyła w próbach, przesłuchaniach i warsztatach

10:46, 20.10.2023 . Aktualizacja: 10:53, 20.10.2023
Skomentuj

Dominika Tuszyńska to mieszkanka gminy Grębocice

Dominika Tuszyńska wróciła z III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka w Otrębusach. Śpiewała Kukułeczkę i Dwa serduszka zespołu Mazowsze. Nagrody nie zdobyła, ale przeżyła wielką przygodę z kultowym zespołem „Mazowsze” i zaprezentowała się po prostu pięknie.

W ogólnopolskim finale konkursu nie udało mi się wygrać, jednak to był niezwykle owocny tydzień, wspaniała przygoda i bardzo pracowity czas spędzony w zacnym gronie, jakim są członkowie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Uczestnictwo w takim konkursie to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale również mnóstwo pracy. Cały tydzień spędziłam w siedzibie zespołu, uczestniczyłam w próbach, przesłuchaniach i warsztatach. Zwiedziłam Centrum Folkloru Polskiego

opowiada o swoich niezwykłych przeżyciach. Aby się dostać do finału, przeszła dwa etapy tego konkursu, w tym regionalny w Poznaniu.

 

Wieś Trzęsów w gminie Grębocice jest dumna! Dominika Tuszyńska tam mieszka

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie publiczności uwielbiającej piosenki i tańce „Mazowsza”. Jedną z takich osób jest właśnie Dominika Tuszyńska, która mieszka w Trzęsowie w gminie Grębocice, a pracuje jako instruktorka oraz w bibliotece w Gminnym Ośrodku Kultury w Białołęce, w gminie Pęcław.

O tym, że ta dziewczyna wspaniale śpiewa i dostała się do finału konkursu na piosenki „Mazowsza” pisaliśmy tutaj.

Zaśpiewała Kukułeczkę i Dwa Serduszka, i zawojowała publiczność w Poznaniu na drugim etapie konkursu.

(DN)

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%