Zamknij

Pojazdy retro na ulicach Polkowic! Ten weekend był skokiem w przeszłość

15:31, 16.05.2023 . Aktualizacja: 15:40, 16.05.2023
Skomentuj

Ponad 150 pojazdów, które można już nazwać historycznymi, pojawiło się na polkowickim Rynku. Począwszy od poczciwej syreny, poprzez warszawę, polskie fiaty 1500 i „maluchy” aż do amerykańskich krążowników szos. Oglądający z zainteresowaniem rozmawiali z właścicielami aut i robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Pokaz samochodów i motocykli retro był gratką nie tylko dla fanów motoryzacji. Luksusowe ferrari i porshe podziwiały także dzieci. Największe zainteresowanie obudziła jednak możliwość przejechania się pięknymi cadillacami. Sukces całej imprezy podkreślała Karolina Jania, organizatorka zlotu zabytkowych pojazdów i przedstawicielka grupy Polkowickie Klasyki. – Nie spodziewaliśmy się aż takiej ilości uczestników i gości odwiedzających Rynek. Drugim pozytywnym zaskoczeniem jest ilość pojazdów z polkowicką rejestracją. Jak się okazuje, mamy wielu miłośników starej motoryzacji. W przyszłym roku  planujemy zorganizować drugą edycję zlotu zabytkowych pojazdów. Na pewno będzie jeszcze więcej pojazdów – zapewnia.

Choć te auta swoje lata już mają, to nadal lśnią, a co ważniejsze są na chodzie! Obowiązkowo każdy pojazd musiał dojechać do miejsca postoju o własnych siłach i mieć aktualne badanie techniczne. Na zakończenie imprezy odbyła się parada ulicami miasta.

Zlot zabytkowych pojazdów to dla niektórych prawdziwa podróż w przeszłość. Ikoniczne samochody wywoływały uczucie nostalgii u tych, którzy pamiętają kiedy takie pojazdy królowały na drogach. – Jestem już w tym wieku, że chyba wszystkie modele mogłem widzieć za czasów swojej młodości. Niektóre przypominają mi konkretne wydarzenia. Jak zobaczyłem moskwicza, to aż mi się łezka zakręciła w oku, bo mój sąsiad miał takiego – opowiada pan Ryszard z Polkowic. Dla innych mieszkańców było to pierwsze spotkanie i całkiem nowe doświadczenie. – Chyba każdy z tych samochodów jest starszy ode mnie – przyznaje Zbigniew. – Niektóre są bardzo śmieszne, inne takie jakieś… kwadratowe – dodaje z rozbawieniem i podkreśla, że oglądanie takich zabytków to niesamowite doświadczenie.

(Źródło: UG Polkowice)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%