Zamknij

Zielona akcja wolontariuszy KGHM i wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie

08:21, 18.10.2023 . Aktualizacja: 08:22, 18.10.2023
Skomentuj

Kilkaset drzew i krzewów, współdziałanie i wspieranie proekologicznych działań w Zagłębiu Miedziowym – wolontariusze KGHM i wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie zazielenili teren nowej siedziby instytucji. Każda z sadzonek otrzymała imię ucznia, który ją posadził.

We wrześniu tego roku wolontariusze KGHM pomogli w przeprowadzce wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach i Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od października obie instytucje połączyły się tworząc Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie. Akcja nasadzeń to kolejne wspólne wydarzenie, w którym uczestniczą pracownicy oddziału KGHM, Zakładów Wzbogacania Rud.

Przy ośrodku w Lubinie pojawiło się kilkaset drzew iglastych i liściastych oraz krzewy róż. Akcja ma pomóc wychowankom zadomowić się w nowej siedzibie i pozwolić, by poczuli się jak u siebie.

W akcji wziął udział Mirosław Kidoń, wiceprezes KGHM do spraw aktywów zagranicznych, p.o. wiceprezesa KGHM do spraw rozwoju, który podkreślał „dumę z wolontariuszy KGHM, którzy współpracują w wychowankami ośrodka od wielu lat”.

Akcje wolontariackie to ważny element prospołecznej działalności KGHM w Zagłębiu Miedziowym. W sumie w 2022 r. udało się przeprowadzić kilkadziesiąt czy to zbiórek na rzecz potrzebujących, czy inicjatyw społecznych związanych choćby z promocją rodzicielstwa zastępczego, czy projektów promujących aktywny tryb życia. Wolontariusze KGHM są widoczni zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy najważniejsze dla regionu

– powiedział Mirosław Kidoń.

Wolontariusze KGHM współpracują z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym od około trzech lat. Jest to ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych, zarówno umysłowo jak i fizycznie, do którego mogą się dostać jedynie osoby ze specjalnymi orzeczeniami. W tym czasie wolontariusze z ZWR zorganizowali dla wychowanków m.in. projekty jak: KGHM na wesoło, Św. Barbara, Dzieci Miedzi, pokazywali też proces produkcyjny w miedziowej spółce.

Dla podopiecznych tej placówki oraz Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 6 z Lubina w kwietniu została również zorganizowana Integracyjna Olimpiada Sportowa. W sumie w wydarzeniu wzięło udział blisko 200 uczniów. Rywalizowali w 10 konkurencjach, w tym w strzałach na bramkę, kręglach, rzucie oszczepem czy slalomie z piłką.

 

Źródło/Fot: KGHM

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%