Zamknij

Kto może skorzystać z kalkulatora frankowego?

09:52, 03.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:35, 03.11.2023
Fot. pixabay Fot. pixabay

Zastanawiasz się czym jest kalkulator frankowicza i kto może z niego skorzystać? To darmowe narzędzie, które pomaga obliczyć orientacyjną kwotę o jaką można ubiegać się w przypadku wygrania procesu sądowego. Aby dokonać dokładnej analizy swojej umowy kredytowej udaj się do specjalisty. 

Czym jest kredyt walutowy?

Aby zrozumieć czym jest kredyt walutowy, musisz poznać definicję kredytu. Kredyt to zobowiązanie, które bank zgadza się przekazać kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie i na określonych zasadach. Wszystko to musi zostać określone w umowie kredytowej. 

Kredytobiorca zaś, zobowiązuje się do regularnej spłaty swojego kredytu, wydatkowania go zgodnie z celem umowy kredytowej i przestrzegania warunków umowy kredytowej. Kredyt walutowy, to kredyt, który udzielany jest w innej walucie niż ta, która obowiązuje w danym kraju. W Polsce jest to kredyt udzielany w innej walucie niż Polska złotówka. 

W jakiej walucie możesz otrzymać kredyt walutowy?

Zastanawiasz się w jakiej walucie możesz otrzymać w Polsce kredyt walutowy? W naszym kraju możesz starać się o kredyt walutowy w walutach takich jak:

  • frank szwajcarski, 
  • funt brytyjski, 
  • dolar amerykański, 
  • euro. 

Czym jest kalkulator frankowicza?

Jedna z najlepszych kancelarii w Polsce postanowiła udostępnić darmowe narzędzie jakim jest kalkulator frankowicza. To narzędzie, które pozwala obliczyć orientacyjną kwotę, o jaką można starać się w przypadku wygrania procesu sądowego. 

Aby skorzystać z kalkulatora frankowicza w odpowiednie rubryki należy wpisać podstawowe parametry swojej umowy kredytowej takie jak nazwa banku, kwota kredytu, termin spłaty kredytu i inne. 

Kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy?

Obecnie o kredyt walutowy mogą ubiegać się jedynie osoby, które posiadają trwały dochód w walucie kredytu. Przepisy te są zgodne z Rezolucją S Komisji Nadzoru Finansowego. Zmiany te zostały wprowadzone po to, aby zabezpieczyć regularną i stałą spłatę i obsługę kredytu. 

Zmiany te zostały wprowadzone również po to, aby zapobiegać sytuacjom, która już miała miejsce w naszym kraju, kiedy to masowo udzielano kredytów walutowych we frankach szwajcarskich. 

Jakie dokumenty należy naszykować, aby starać się o kredyt walutowy?

Obecnie, aby otrzymać kredyt walutowy należy posiadać trwały dochód w walucie kredytu. Aby móc starać się o ten rodzaj kredytu należy złożyć wniosek o kredyt walutowy. Dodatkowo należy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dokumentu tożsamości takiego jak dowód osobisty lub paszport. 

Dodatkowo musisz przedłożyć dokumenty takie jak umowa o pracę lub kontrakt za granicą, zaświadczenie o wysokości twoich dochodów, zeznanie podatkowe z ubiegłego roku oraz wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Dodatkowo bank wymagać może również przedłożenia zezwolenia na pobyt stały za granicą lub zezwolenia na pracę za granicą. 

Jakie wady posiada kredyt walutowy?

Kredyt walutowy posiada zarówno wady jak i zalety. Do głównych wad kredytu walutowego zalicza się bardzo małą liczbę ofert tego kredytu w bankach. Kolejną wada jest konieczność posiadania bardzo wysokiej zdolności kredytowej. Musisz również wiedzieć, że aby starać się o kredyt walutowy musisz posiadać większy wkład własny niż w przypadku kredytów złotowych. 

Musisz również pamiętać o tym, aby dokumenty przez ciebie złożone w banku zostały spisane w języku polskim. Jeżeli posiadasz dokumenty spisane w innym języku, powinieneś skorzystać z usług tłumacza przysięgłego. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%